Zaznacz stronę

Istniejąca struktura energetyki stanie się nieaktualna

Jerzy Kurella

Jerzy Kurella w 2015 r. był prezesem grupy Tauron Polska Energia, wcześniej wiceprezesem PGNiG. Od 2002 roku był zawodowo związany z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, w którym pełnił m.in. funkcję dyrektora zarządzającego ds. obsługi prawnej oraz dyrektora zarządzającego ds. negocjacji. Następnie został członkiem zarządu, a potem wiceprezesem grupy kapitałowej BOT, skupiającej elektrownie w Bełchatowie, Opolu i Turowie. W 2008 roku został prezesem Wojskowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a już rok później związał się z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, gdzie zajmował się projektami energetycznymi. Obecnie jest ekspertem ds. energetyki Pracodawców RP oraz Instytutu Staszica.

Transformacja energetyczna to koszt, który i tak musimy ponieść. Nasza energetyka, oparta na koncepcjach z lat 70. XX w. nie będzie już efektywna, a dziś jeszcze tymi kosztami możemy podzielić się z Unią Europejską.

Co dalej?

Portal internetowy „Transformacja 2050”, który właśnie odwiedzasz, to kontynuacja projektu Energia 2050. Pragniemy, aby portal, podobnie jak projekt „Energia 2050”, był źródłem wartościowej, eksperckiej, nietuzinkowej wiedzy na tematy związane z przyszłością rynku energii, transformacją energetyczną i pokrewnymi tematami. „Transformacja 2050” jest otwartą trybuną rozmowy o przyszłości energetyki w polskich miastach, animowanej przez Veolię Energia Polska oraz specjalistów w zakresie foresightu strategicznego z firmy 4CF. Zapraszamy do kontaktu i współtworzenia tego portalu ekspertów i interesariuszy rynku energii.

Jeśli zainteresował Cię powyższy film, to z pewnością chętnie zobaczysz i przeczytasz także:

Otrzymuj najnowsze bezpłatne analizy o przyszłości energetyki w Polsce!

Czytelnicy portalu Transformacja 2050 mogą korzystać z bezpłatnej usługi newslettera, zawierającego informacje o najnowszych analizach i wypowiedziach eksperckich, które publikujemy. Zachęcamy do zapisania się do newslettera: dzięki temu nie przegapisz nowej analizy rozwiązań przyszłości i zapowiedzi wydarzeń związanych transformacją energetyczną w Polsce.